Malarkey

Malarkey

okres Praha-východ

homepage

1579 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 17.12.2012  09:16

  Krásný Toskánsko. To se filmu upřít nedá. Horší už je samotný příběh nepříběh, který je vztahovou kulisou a rádoby něčím, co ve skutečnosti je úplně něčím jiným. Nemám rád, když se celý film něco předstírá, a pak aby si člověk udělal o filmu obrázek. Každopádně na obranu filmu, dialogy nebyly nejhorší a ty jsou možná právě tím hlavním tahounem celýho filmu.

  • 13.12.2012  11:48
  Atlas mraků (2012)
  ****

  Atlas mraků mě po shlédnutí naprosto brutálně uhranul. Musel jsem nad filmem přemýšlet, protože to jsem po něm chtěl a přesně to byl jeho cíl. Krásně se na něj koukalo, ale ještě lepší bylo, že jsem celou dobu přemýšlel, jestli to stíhám pochopit a nebo se snažím jenom vnímat jednotlivou řádku šesti příběhů. Ono je těžký, když mi tvůrci naložili šest příběhů, každý rozdílný a každý zajímavý a do toho nezastavitelně určité postavy mluvili tak filozoficky, že těch 172 minut mě na konci absolutně vycuclo. Věřím, že v tom sta tisícu myšlenek je podstata celého filmu a je mi jasný, že bych si to měl zkouknout minimálně ještě dvakrát, aby mi všecko došlo. Nicméně nebyl problém, abych pochopil, že ten příběh je hlavně o duchovnu a o různých názorech, se kterými se setkávají hinduisti ve své podstatě života a smrti. Těžce se píše i samotný komentář, protože je takových věcí, co by se k filmu dalo říct, ale je těžké to nějak dát do ucelené věty. Co ale můžu říct, tak hlavně to, že nedokážu dát plný počet, i když jsem chtěl. Opravdu moc chtěl. Za jedinečnou originalitu a za kuráž, kterou tvůrci do tohoto neuvěřitelně náročného příběhu investovali, když se rozhodli vzdát i svých honorářů jenom proto, aby to dotočili. Mrzí mě ale, že jsem celou tu dobu čekal na nějaký brutální závěr, kde jednotlivé příběhy nádherně splynou do jednotlivého celku a ono se tak úplně nestalo.

  • 13.12.2012  08:05
  Šaty (1996)
  ***

  První setkání s tímhle režisérem bylo dost bizární. Ono je těžký brát v potaz fakt, že je o šatech, které kdo navlíkne, tu kdokoliv ojede. Chvílemi jsem nevěděl, co si mám myslet a nedokázal jsem se přestat smát a na druhou stranu jsem nevěděl, co si mám myslet a nepochopitelně jsem musel kroutit hlavou. Možná bych film nedoporučoval v současné době aktivním feministkám. Zřejmě by ho nepochopily a pravděpodobně by režiséra dodatečně zažalovaly. To ale neznamená, že já ho nějak výrazněji pochopil.

  • 10.12.2012  11:27
  Bezedné moře (2011)
  odpad!

  Bože můj, tohle byl fakt šílenej úlet. Já chápu, že film je točen od umělců pro umělce, ale musím se přiznat, že kromě hereckých výkonů není nic dalšího, co bych k tomuto filmu chtěl pochválit. A pokud bych si chtěl zahrát na kdejakého odborníka, rozhodl bych se říct, že film mě silně iritoval, ale seru na to a prostě řeknu, že mě hrozně nasral. Ono je těžký, když tu depresi, která je hlavní dominantou filmu, tvoří naprosto nevhodná a šílená muzika, která by donutila snad každýho diváka si vpravit kulku do hlavy. Kvůli té hudbě jsem ten film nedokázal dokoukat do konce. Ale zase jsem si otevřel obzory a uvědomil si, že i takové filmy můžou existovat. Být objektivní, tak dám tak dvě hvězdy alespoň za herecký výkony, ale u tohodle jsem to nedokázal a proto tu je jasnej odpad.

  • 10.12.2012  11:15
  Prvňák (2010)
  ****

  Cinemax na nedělní večer opět fantasticky potěšil. Prvňák je oficiálně filmem Velké Británie, ale vypráví příběh jednoho starého muže z jedné malé vesničky uprostřed Keni. Ze země, která byla dost dlouhou dobu pod nadvládou právě Velké Británie, aby se našel někdo, kdo by uvedl na pravou míru dnešní realitu této země. A musím říct, že mi to přišlo neuvěřitelně sympatické. Dělá mi neuvěřitelnou radost, když si pořád někdo dokáže vážit něčeho, co je pro nás naprostou samozřejmostí. A víte co? My i přesto, že takové možnosti máme, pořád jenom nadáváme a něco kritizujeme. Tenhle film je nejenom o sebereflexi jednoho národa, který Keňu slušně mordoval, ale především je o lidech, o pokoře, kterou by měl v tomto filmu hledat každý Evropan nebo Američan, protože i když je to příběh dost neobvyklý a pro mnoho lidí dost nepochopitelný, pořád má opravdu hodně co nabídnout.

  • 10.12.2012  11:09

  Já naprosto chápu, proč tady ten film nemá žádný hodnocení. Herci na první pohled nezaujmou, plakát je naprosto příšernej a jakmile se rozjede film, tak je dost těžký ty titulky chtít vůbec vnímat, protože obrazově je to kvalitní asi jako když bratři v triku začali s animací a pořádně ještě nevěděli, jak se kreslí. Měl jsem s tím filmem obrovský problém ho vůbec vnímat. Když film skončil, ani nevím jak, uvědomil jsem si, že už dvacet minut sedím v hospodě nad půlitrem zlatavýho. Nedalo se to, je to jako když potkáte na čétéčku český televizní film, o kterým nikdy nikdo neslyšel a mělo to svoje oprávnění.

  • 10.12.2012  09:32
  Jackass 3.5 (2011)
  ***

  Nasmál jsem se a někdy mi bylo na blití. Někdy i o trošku víc, než normálně. Takže vlastně takový Jackass standard. Co už standard není tak to, co se stalo po tom, co Jackass 3.5 pustili do světa. Nejdřív se zabije v autonehodě Ryan Dunn a pak kluky začne propírat tisk, že řada z nich div nefetuje. Prachy jsou mocná čarodějka a tady asi udělala svoje. Jsem zvědavej, jestli se ještě někdy objeví nějaký pokračování.

  • 10.12.2012  09:30
  Cesta domů (1996)
  ****

  Sobotní dopoledne na České televizi po boku s tímto pohodovým, rodinným a milým filmem, který svým příběhem určitě nezklame. Dokonce si i pamatuju na chvíli, kdy tenhle film byl novinkou u nás ve videopůjčovně. Ježiš, to ten čas letí...

  • 10.12.2012  09:26
  Parkování (2010)
  *****

  Irové mi opět naložili brutální facku plnou reality spojenou s černočerným humorem. Kolikrát si říkám, že oni i na smrt budou mít nějakou hlášku, která celkově onu atmosféru okamžitě sejme. Parkování je krásný, ale smutný film. To se tak stává, když se člověk kouká na skvělé drama ze života plné skvělých hereckých výkonů a obrovské osobitosti z dané země. Možná i právě proto na evropské filmy tak rád koukám.

  • 10.12.2012  09:22
  Hemingway a Gellhornová (TV film) (2012)
  ***

  Chápu že Hemingway s tím vším chlastem byl dost nesnesitelná postava, ale myslím si, že když už se tvůrci rozhodli pro jeho životopisný film, ve kterém hlavní slovo měla i jedna z jeho manželek, tak to alespoň mohli natočit tak, že mě to bude bavit. Herecký výkony sice skvělý, ale sráží to neuvěřitelná délka a obrovská nuda.

  • 4.12.2012  10:17

  Na finský filmy se vždycky docela těším. Jejich filmy jsou totiž zvláštní, stejně jako celý národ. Tenhle film mě také lákal o to víc, že se dozvím něco víc o jejich, už všeobecně, dost pohnuté minulosti. Film mi vlastně vysvětlil, že mezi dvěmi světovými válkami Finové měli plný zuby komunistů a Rusů a tak se část populace upnula k fašistům. No, když už nic jinýho, tak Finům bych dal Nobelovu cenu za výběr politické ideologie pro jejich národ. Líp si fakt vybrat nemohli. Jenže k této zajímavé politické rošádě tvůrci přibrali nějaký trapný milenecký machinace, a to mě fakt hrozně nebavilo. Celkově to vyprávění bylo dost divný a dvě hodiny jsem měl dělat, abych film vůbec dokoukal. Uklidnila mě ale finská řeč, která občas přelítávala do švédštiny. Jestli to bylo vlivem historického vývoje, tak to tvůrci docela pěkně zakomponovali. Ale to je asi jediný výraznější pozitivum k celému filmu.

  • 4.12.2012  10:08
  Viva Riva! (2010)
  ***

  Zajímavá sonda do života v Kongu. Pro mě ale nepochopitelná a těžko stravitelná sonda. Rozhodně je to zajímavý film, ale určitě to není nic, co bych pro příště vyhledával. Brutalita, agrese a krutá realita v jednom filmu. Na jednou zkouknutí dost náročné.

  • 4.12.2012  09:33
  Kmotr II (1974)
  *****

  Mafiánský opus kvalitu potvrzuje i ve druhém díle. Sice Marlon Brando není Al Pacino, ale pořád je celý ten příběh jedné mafiánské rodiny naprosto neuvěřitelný. Pět hvězd naprosto jistých. Kde jinde Vám režisér nabídne lepší náhled do života mafiánů, než právě v tomhle filmu.

  • 3.12.2012  17:03

  Mám rád kočky, takže níž prostě jít nemůžu. Nehledě na to, že tenhle animák se fakt docela dost poved. Nápady, temperament Antonia Banderase a Salmy Hayek a i samotný příběh? Určitě nic z toho, co by bylo v každém druhém animáku současnosti.

  • 3.12.2012  16:59
  Arn (2007)
  ****

  Nejdražší švédský film. To už je nějaký tahák, co? Taky proto jsem se na tenhle film docela dost těšil, až se s ním jednou setkám a také se to konečně povedlo. Líbila se mi ta středověká atmosféra. Příběh měl hodně do sebe a nádherně se prolínala jak válečná atmosféra, tak vztahová rošáda. Celé to do sebe krásně zapadalo a i když to možná chvílemi bylo nahrané vůči filmu, jsem rád, že jsem mohl být, alespoň filmově, součástí švédské historie a mohl jsem se o ní dozvědět něco více. Třeba minimálně to, kdo to ten Arn vlastně byl.

  • 3.12.2012  16:55
  Chodba (2010)
  ****

  Osobně musím říct, že jsem byl dost spokojený. Kéž by Cinemax takových filmů nabízel víc. Páteční noc, člověk neví na co koukat a oni nabídnou takovouhle perfektní filmařinu. Nápad je vlastně hrozně zajímavý, ale šíleně přitaženej za vlasy. To je taky důvod, prož nedávám pět hvězd. Pořád mě ale držel v napětí víc, jak kdejakej horor, a taky proto si pozornost rozhodně zaslouží. Tímto komentářem bych také rád chtěl poděkovat i těm, kteří pro nás tyto filmy překládají. Cinemax je skvělý kanál, který nabízí super filmy. Mně ale přijde, že ti samozvaní milovníci filmů, co jsou tady na databázi o opravdu zajímavé filmy ani nejeví zájem. Radši si pustí nějakou americkou slátaninu, než aby dali šanci kouskům, které tu nemají skoro žádné hodnocení. Pak to vypadá, že tu je milovníků jak nasráno, ale pár dnů po premiéře tu je jen pět hodnocení. Ten film si zaslouží určitě větší pozornost a snad se mu jí taky dostane.

  • 3.12.2012  16:49
  Kmotr (1972)
  *****

  Kmotr je gangsterské ultimátum. K tomu není moc co víc dodat. Marlon Brando je jedinečný a nepřekoná ho ani Al Pacino. A to hlavně proto, že výkon Marlona Branda je snad jeden z těch největších hereckých výkonů, co jsem ve filmu kdy vůbec zažil. Výborný od začátku do konce. Sice má film 175 minut, ale co je to v porovnání s jednou dekádou mafiánské rodiny, která je všecko, jenom ne nudná.

  • 3.12.2012  16:46
  Lhostejnost (2002)
  *

  Cinemax lákal na lesbický dýchánek a pak jsem akorát nestačil zírat, jak je tenhle film vlastně příšernej. Lhostejnost je vlastnost, kterou bytostně nesnáším, ale na druhou stranu je to přesná vlastnost k pocitu, který k tomuto filmu momentálně skrývám.

  • 3.12.2012  16:45
  Šmoulové (2011)
  ***

  Mně se na Šmouly nechce házet špína. Jako malej jsem je měl docela rád. Takže i z toho důvodu jsem na zfilmovanou podobu byl docela zvědavej. A musím říct, že mi nevadila. Dětem podle mě udělá velkou radost, dospělej si u ní alespoň odpočine. Co víc chtít? Mimochodem, taky jste přemýšleli nad tím, jak to Šmoulinka musí mít v tý partě sakra těžký? No co, hlavně když umí vařit makarony a ví, kdy má být řádně voda osolena....

  • 3.12.2012  16:42

  Pedro Almodóvar není z těch reziseru, které bych vyhledával. Když jsem ale na Cinemaxu narazil už po několikáté na tenhle film a viděl Penélopu Cruz jak tam těhotná rodí v autobuse, rozhodl jsem se, že už to konečně dokoukám. A nakonec musím říct, že to není zase tak špatné. Zvláštní kombinace lásky, vztahů a s tím spojených, někdy i osudových problémů. Od Almodóvara určitě standard, pro mě ale film, na který se musí hledat zvláštní příležitost, jinak bude hodně rychle nudit.

  • 3.12.2012  16:40

  Tihle Tři mušketýři jsou naprosto něco jiného, než byste čekali. A ono je to vlastně docela dobře. Vždyť k čemu by mi bylo koukat na tentýž příběh znovu a zase s jinými herci. Příběh, který je vždycky brán z nejen historického hlediska velice vážně a chvílemi dost romanticky. Anderson původní podstatu příběhu znásilnil, vojel jí ze všech stran, nafackoval jí, zneužil jí a pak z něj vypadlo tohle. Ve výsledku je to naprosto brutální šílenost, která je nesmyslná v každém bodě, ale baví. To je asi to nejdůležitější. Musíte se naladit na vlnu zábavy a ne historického příběhu. Pak to funguje. A i docela dobře. Herci to totiž taky pochopili a musím říct, že i s nimi to bylo nakonec moc fajn. Nasmál jsem se a jako bonus jsem tam měl mušketýry.

  • 3.12.2012  16:33

  Nemůžu říct, že by tenhle film byl špatnej, nebo alespoň takovej, jak se tváří na zdejší hodnocení. Mně to takové vůbec nepřišlo. Spíš si myslím, že tady pořád převládá pocit, že Němci nedokáží točit dobrý filmy, což vůbec není pravda. Jenom se ty fakt dobrý k nám dostávají složitější cestou, než ty komerčně úspěšný. Gran Paradiso je klasický příběh o překonání nepřekonatelného a mně se to moc líbilo. Fakt mi to sedlo. Líbilo se mi třeba hodně to, jak hlavní postava na vozíčku měnila názory s přicházející dobou a začal si uvědomovat, že i přesto, že je na vozíčku, je život pořád něco, čeho bychom si měli vážit a dbát na něj. A ten závěr, to byla prostě ňamka. Sice to nebyla žádná filmová hitparáda, ale na druhou stranu jsem věděl, že je to upřímný.

  • 3.12.2012  15:43

  Myslel jsem si, že Clint Eastwood příjde s vojenskou peckou, u které se zasměju jako se mně povedlo naposled snad jenom u jednotky M.A.S.H. 4077. Pořád to ale není špatný film. Bojové nasazení má klasický nápad, klasické zpracování, naprosto totožně klasický průběh a o stupeň víc ještě klasičtější závěr. Vlastně je to naprostý průměr. Ten vyvyšuje samotný Clint Eastwood, který jako seržant má jisté, trošičku vostřejší metody, a jeho četa mu na to z vysoka sere. Z toho pak vzniká kopa dobrých, ale i špatných situací a největší problém je v asi samotný četě. Nedokázal jsem jí vystát. Herci sice předváděli naprosto klasický vosery, ale předváděli je tak, že jsem prostě pořád musel fandit víc tomu Clintovi, který měl po celou dobu filmu fakt snahu.

  • 26.11.2012  10:47
  ID:A (2011)
  ***

  Jsem rád, že alespoň někdo mému příjmení dává glanc. Tuva Novotny je tady totiž absolutně k zulíbání. Ona je teda pokaždý k zulíbání, ale tady z ní ta neznalost a nejistota spojená se ztrátou paměti dělá naprostý jezulátko. A do toho jí to ještě šíleně sluší. Film samotný je takový, no docela jednoduchý. Začíná tím, že se Tuva probudí na šutru u řeky a nic si nepamatuje. Pak dorazí do první vesnice, celá špinavá, zpocená a od krve, no a nějakej Frantík jí ubytuje, naleje sklenku božolé a vůbec na nic se neptá. Já bych teda volal policajty, ale chápu, že pro potřeby filmu to muselo být jinak. A to není jediná scéna filmu. Přesto se na to pěkně koukalo, i když to nebyl zázrak. Tuva to ale krásně pozvedla.

  • 26.11.2012  10:41

  Várka kvalitních herců pro mě byl hlavní důvod, proč jsem do filmu šel. Ve výsledku mně to ale přišlo, jako jedna, zapomenutá epizoda seriálu JAG, takže mě to fakt nebavilo a nezachránil to ani mladej Tom Cruise, krásná Demi Moore a skvělý Jack Nicholson.

  • 26.11.2012  10:38

  Tahle romantická komedie má v sobě obrovský kouzlo. Hlavně v tom, že Justin s Drew se během filmu do sebe vážně zamilovali a tak jsem jim to hraní ani nemusel věřit. Tady to prostě bylo jasný už od první minuty, kdy na sebe upozornili jasnými záblesky v očích. A ve výsledku jsem se fakt moc příjemně bavil. Bylo vidět, že film se nechce zalíbit široký veřejnosti a dokáže být občas docela i dost vostrej, sprostej a bůhví co. Ale to je to krásný, to je ten život. Na druhou stranu mě mrzelo, že Justin měl ve filmu kámoše jak se patří - Jason Sudeikis a Charlie Day a pak je tvůrci neuvěřitelně snadno odkopnou a hodí je co na druhou metu, oni s nimi jednoduše zametou. A přitom by bez nich ten film byl kvalitou poloviční. Každopádně super, je vidět, že láska je láska a rodí se, zaniká a vyvíjí se v jakýchkoliv podobách a zajetá klišé nejsou vždycky pravidlem. To se mně na tom všem líbilo asi nejvíc.

  • 26.11.2012  10:34

  I přes dost zvláštní a nepochopitelný příběh jsem se těšil. Říkal jsem si, že co jinýho může překvapit víc, než právě bitka mezi kovboji z 19. století a vetřelci, kteří se jedno vyprahlý město uprostřed americký prérie rozhodnou navštívit. Byla to kravina, co si budeme povídat, ale musím se přiznat, že jsem se bavil. Herci super. Předvedli standard. Harrison Ford možná ještě o trošku víc. On bude sympaťák asi pořád. Každopádně ta hlavní deviza jsou efekty, a na nich se tvůrci vyřádili. Je fakt, že od půlky filmu ten film příběhově hrozně bláznil, ale ani to mi moc nevadilo, fakt jsem si to užil a myslím si, že v kině by to byl ještě daleko větší vejvar.

  • 26.11.2012  10:30
  Gauner (2009)
  odpad!

  Už ten začátek, já jsem si říkal, co to tam utíká za klauna, co takhle okatě uniká kulkám a pořád před ním někdo smykem zastavuje auto a neustále z něj střílí z uziny. Celej ten film byl hroznej, trapnej a debilní. Měl jsem ho zaplej, do toho jsem poklízel a nestačil se divit, co v dnešní době člověk dokáže natočit. Byla to taková fraška, jak kdyby se Chaplin objevil ve francouzským filmu. Jenže Chaplin měl to kouzlo osobnosti a dokázal diváka alespoň rozesmát. Dupontel se tímhle akorát tak ztrapnil.

  • 26.11.2012  10:26
  Dvojčata (2002)
  ***

  Válka psala celou řadu absurdních příběhů, to se všeobecně ví. A jestli ne, tak nám o tom od války vypráví filmové, ale i knižní příběhy. Jeden z celé řady příběhů si odvyprávělo i Nizozemsko ve spolupráci s Lucemburskem. Dvojčata jsou na první pohled neuvěřitelně zajímavý příběh o dvojčatech, která žijí naprosto rozdílný životy a rozděluje je tehdejší doba. Atmosféra války byla skvělá, ale mrzelo mě, že jsem si k žádné postavě nedokázal udělat lepší vztah. Bylo to jako film bez citů, bez emocí, a to je na válečné drama hodně špatný. Každopádně ale provázanost minulosti s přítomností se mně moc líbila a když už nic jinýho, jsem rád, že v Evropě stále vznikají filmy o obyčejných lidech za války, protože právě na takových příbězích se v současné době můžeme, co se týče lidskosti, stále hodně učit.

  • 20.11.2012  09:35
  Tyranosaurus (2011)
  ***

  Slušné herecké výkony napasované do emotivního příběhu ze života. To vše namotané do syrového britského dramatu. V tomto případě sice dobré, ale ne natolik, abych si to jako řadu jiných dramat zapamatoval. A ani nevím proč.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Stream in HD | Chap 202 | Read more