golfista

golfista

golfista Jirka

okres Praha
Trinitron


8434 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
  • 12.11.2018  20:28
  Deadpool 2 (2018)
  *****

  Moc dobře jsem se pobavil a na mnoha místech jsem se fakt od srdce zasmál. ... Na co potřebují Avengers spojit své síly se vším, co Marvel vyprodukoval, to tady zvládá Dedpůl levou rukou. Jednoduše je všechny strčil do kapsy :)

  • 11.10.2018  16:18
  Rapl (TV seriál) (2016)
  *****

  Při letošní repríze jsem si uvědomil, že se na každý díl těším i když jsem ho už viděl a docela si ho pamatuju. To se mi u detektivního seriálu nestává. .... Skvělý seriál s výbornou atmosférou, nápaditou režií a hereckýma výkonama za který se u televize divák nestydí. Přidávám hvězdičku a těším se na druhou řadu.

  • 2.4.2018  18:49

  Za těch dvacet let se už trošku zapomínalo na největší sportovní úspěch tohohle národa. Dokonce už to vypadalo, že se nám to všechno jenom zdálo. Proto moc děkuju panu Hudečkovi za nádherné připomenutí, že to nebyl sen. ... Myslím,že líp to udělat nešlo.

  • 13.4.2017  21:55

  ..... a přesně kvůli takovýmhle filmům je ze mě filmový fanoušek. Díky Gavine ... opět jsi mě dostal.

  • 18.3.2017  15:00

  Není to bez výhrad, ale určitě mě dlouho žádná komedie tak nepobavila. Byly by to silné čtyři hvězdy, ale když jsem si uvědomil, že při vzpomínce na "krmení slepic" mám pořád chuť se nahlas smát, musím hvězdu přidat :) ... Lepší poctu si Cato nemohl přát :)

  • 23.1.2017  21:15

  Po slaboučkém rozjezdu prvních dílů to Radim Špaček celé povyšuje výš a výš. S touhle formou už jsem téměř úplně spokojenej. Doufám, že to vydrží. Btw....Takhle "civilní" Trojan se jen tak nevidí.

  • 23.1.2016  22:59

  Je radost v dnešní době vidět film, kterému se po filmařské stránce v podstatě nedá nic vytknout. Spielberg je opět na vrcholu a skvělým zpracováním dělá z malé epizody studené války nezapomenutelný zážitek.

  • 22.11.2015  18:15

  Srdeční záležitost ... (Kupodivu jsem si filmové zpracování užil víc, než pražský koncert naživo)

  • 4.11.2015  16:34
  Bez kormidla (2014)
  *****

  Miluju malý filmy. A tenhle (protože jsem vůbec netušil do čeho jdu) mě dokázal v průběhu sledování rozesmutnit, nadchnout, rozveselit i uzemnit. Jsem rád, že blockbustery vydělávají hodně peněz. Umožní to natáčet tyhle krásný filmečky.

  • 21.3.2015  20:32

  Žánr Sci-Fi mě v poslední době zklamal tak, že jsem už ani nedoufal .... Tomuhle filmu jsem ale věřil už od začátku natáčení a jsem rád, že to vyšlo takhle skvěle... Technické stránce se v podstatě nedá nic vytknout, ale největší předností je bezesporu scénář. Chytrý, překvapivý a i když pár nápadů "vykrádá" pár mých oblíbených filmů, udělalo mi to radost. Co se týká hereckého obsazení, je vidět že Tom si pořád umí skvěle vybírat a Emily ... jóó Emily (fakticky nádherná). .... P.S. Při vracení času pomocí Omegy jsem si okamžite vzpomněl na Galaxy Quest :)

  • 29.11.2014  14:45
  The Fall (TV seriál) (2013)
  *****

  Mezi kriminálními seriály (a mám fakt nakoukáno) zjevení. Syrové, znepokojivé, skvěle natočené a skvěle zahrané. Těším se na druhou sérii.

  • 17.9.2014  13:36
  Gravitace (2013)
  *****

  Alfonso Cuarón posunul hranice. Hranice dokonalých triků a hranice kvality filmových zážitků .... až za hranice vesmíru. Prožíval jsem tenhle film tak intenzivně, jako už dlouho žádný. Sandra sice utáhla bez problémů celý film sama, ale herecké výkony stály tentokrát stranou. V hlavní roli byl jednoznačně režisér, kterému přeju do Oscarového klání velký, zasloužený úspěch. ... Nejsilnější filmový zážitek roku 2013

  • 20.1.2014  21:19
  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)
  *****

  Po osmém dílu můžu směle přihodit a musím konstatovat, že takhle kvalitní krimiseriál jsem při pondělcích na ČT ani nečekal. Výborné zpracování mě velmi příjemně překvapilo. Samozřejmě pomáhá, že jednotlivé případy vychází ze skutečnosti, ale přístup tvůrců a výkony herců jsou zatím důvodem, proč se těšit na pondělní večer u televize .... Tak seriál (tedy první sérii) máme za sebou a na svém dílčím hodnocení nemám co měnit. Málokdy jsem si přál u českého seriálu pokračování - tentokrát v něj doufám.

  • 7.12.2013  19:59
  Zmizení (2013)
  *****

  Lepší doporučení, než které se dočtete v závěru "Limova" kometáře, tomuhle filmu ani nejde dát :) .... Ale trošku vážně - Tahle kriminálka má atmosféru, která vás často nenechá ani dýchat. Výborný scénář, skvělé herecké výkony - prostě v tomhle žánru (který se tak často zase netočí) filmu nelze téměř nic vytknout. Díla tohohle režiséra budu muset zpětně dohnat ...

  • 24.11.2013  16:51
  Revival (2013)
  *****

  Nejdřív bych chtěl "poděkovat" panu Fukovi za jeho "recenzi", kterou jsem si v létě přečetl. Připravil mě o zážitek z kina, který jsem si ale plnými doušky vychutnal u DVD. ... Revival je komedie, která v našich vodách hledá v porevoluční kinematografii jen pár rovnocenných soupeřů. Zábava, která z vás nedělá pitomce, u které se se nemusíte cítit trapně, ale kterou si plně vychutnáte asi až s přibývajícím věkem :) ... Jsem rád, že si Alice Nellis našla tohle téma, protože zasmát se u chytře napsaného filmu o muzikantech jsem chtěl vždycky. Skvěle jsem se bavil a dost nechápu (podle některých recenzí), co víc by měl divák pro své pobavení od českého filmu požadovat. .... P.S. Neodpustím si jednu technickou poznámku. V dnešních filmech napříč žánry se hodně telefonuje. "Smartfouny" jsou všude, ale až Alice Nellis ukázala, že chytrý telefon VŽDY vypne displej, když se při hovoru přiloží k uchu. Za tuhle maličkost, jakož i za výbornou zábavu děkuji.

  • 9.10.2013  11:01
  Rivalové (2013)
  *****

  Ron Howard je specialista na příběhy skutečných (většinou i žijících) legend z různých oborů. Od kosmonautů, přes matematika, boxera a žurnalistu se propracoval až k pilotovi formule jedna. Pilotovi, jehož příběh jsem kdysi sledoval a prožíval dost intenzivně. Proto jsem se na film těšil a zároveň jsem se trošku bál, co s tím vším Howard provede. ... Obavy byly rozptýleny téměž stroprocentně. Daniel Brühl Nikiho Laudu nehrál, on se jím stal. A Ron Howard mě dokázal vrátit v čase a umožnil mi osudy naprosto vyjímečné osobnosti motorsportu prožívat na vlastní oči. Skvělý film.

  • 26.8.2013  14:46

  K pětihvězdičkovým filmům komentáře většinou píšu. Po napsání tohohle jsem ale zjistil, že už se vlastně jenom opakuju po těch, co film viděli dlouho přede mnou. A mezi nimi jsem našel jeden (Tsunami_X), který v podstatě přesně vystihuje ten můj. Takže Tsunami_X - díky a souhlasím :)

  • 20.2.2013  14:49
  Newsroom (TV seriál) (2012)
  *****

  Jednou za čas se stane, že si člověk zamiluje nějaký film. Mně se stalo, že jsem si nedávno zamiloval všech deset dílů tohohle skvělého seriálu. Je to po všech stránkách vypilovaný příběh sympatické partičky tvořící své vysněné zpravodajství. TV stanice je sice fiktivní, ale jednotlivé díly kopírují skutečné události. Možná trošku idealisticky ale naprosto uvěřitelně, s mnoha strhujícími momenty .... Scénáristická hvězda Aarona Sorkina září opravdu naplno a já jsem si musel poopravit žebříček nejoblíbenějších seriálů ....

  • 18.2.2013  20:54
  Hořící keř (TV film) (2013)
  *****

  Jan Hřebejk na "Cenách české filmové kritiky" prohlásil, že projekt "Hořící keř"strčí všechny české filmy loňského roku do kapsy. V tu chvíli se mi to zdálo jako dost necitlivé a přehnané tvrzení .... Už se mi to nezdá ....

  • 8.11.2012  17:38

  Jako když si v dnešní záplavě empétrojek současné muziky pustíte starý dobrý elpíčko Deep Purple. Trošku to praská, sem tam přeskočí, ale ta hudba - to už dneska nikdo nedělá .... Tak dobře jsem se u akčního filmu dlouho nebavil :)

  • 12.4.2012  19:16

  Cameron Crowe patří k mým srdečním záležitostem. Jako kdyby točil filmy pro mě (a třeba i pro ostatní :). Jako kdyby vycítil, jak se budu v ten který rok cítit, jak budu schopen jeho nový film vnímat. ... Vždycky výborně vybraní herci, tradičně skvělý soundtrack a také vždy nejméně jedna nezapomenutelná scéna (tentokrát určitě vzpomínka na seznámení v restauraci). ... Není to asi úplně 100%, ale za tu náladu, kterou jsem po filmu "chytil" musím přidat.

  • 9.2.2012  08:36

  Inteligentní, skvěle natočená komiksová adaptace. Matthew Vaughn je stále pouze v červených číslech a já jsem přesvědčen, že mu to vydrží hodně dlouho ....

  • 9.2.2012  08:35
  Drive (2011)
  *****

  Tolik skvělé atmosféry, filmového kumštu a adrenalinu v jednom filmu - to se jen tak nezažije ....

  • 10.1.2012  10:34
  Warrior (2011)
  *****

  Musím předeslat, že jsem milovníkem filmů o sportu. Mají svá pravidla, většinou jsou lehce předvídatelné a nějakým těm klišé se většinou nevyhnete. Pokud je vše dávkováno ve správném poměru, pak jde z mého pohledu spíš o klady než zápory .... K filmu Warrior budou mít filmoví kritici asi dost připomínek (možná oprávněných), ale já (jako "normální" divák) jsem byl nadšený ! Nechal jsem se snadno vtáhnout do děje, vybudoval jsem si siný vztah k postavám a příběh jsem asi vnímal přesně podle toho, jak to režisér zamýšlel. Jak jinak bych při závěrečném turnaji, a především při finálním songu, mohl prožívat emoční smršť, kterou jsem u filmu léta (jestli vůbec někdy) neprožíval ? ... Kdo chce zodpovědně zhodnotit filmový rok 2011, musí tenhle "malý film s velkým srdcem" určitě vidět. Já jsem kvůli němu "musel" překopat svoji dlouho ustálenou TOP 20 ...

  • 2.12.2011  11:03
  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)
  *****

  Jestli některý z nových letošních seriálů stojí za vidění, pak určitě tenhle. Zatím jsem viděl prvních 7 dílů a musím říct, že jsem nadšen. Téma terorismu se ve scénářích seriálových tvůrců neobjevuje vůbec často, ale tohle pojetí je (zatím) velmi přesvědčivé. ... A tak jsem po dlouhé době ve stadiu netrpělivého očekávání každého nového dílu. (A to se mi stalo tuším naposledy u "Lostu" ...)

  • 30.1.2011  17:45

  Starý dobrý adrenalin v podání osvědčené dvojice Tony Scott, Denzel Washington ... Pro mě je to akční film roku, který spolehlivě zvedá ze židle ... Když nepřijde do kin tohle, tak sakra co ?!

  • 3.11.2010  13:54

  Davida Finchera si jako filmaře moc cením. Z jeho filmů mě žádný nezklamal (a takových tvůrců vážně mnoho není), ale od Fight Clubu mě také žádný úplně nenadchnul. Proto jsem se už před začátkem filmu smířil s tím, že tentokrát to bude spíš zklamání. Hlavně kvůli tématu, protože Facebook na rozdíl od mnoha nepovažuju za něco extra přínosného (spíš naopak) .... Ale Fincher mě dostal. Vtáhnul mě do dění kolem pře o tom koho co napadlo dřív výborně zvoleným způsobem vyprávění a nenápadnou, ale o to preciznější režií. To, jestli je Facebook prospěšný nebo naopak bylo na dvě hodiny nepodstatné ... Po druhé projekci musím hodnocení ještě vylepšit. Skvělá režie u skvělého filmu se pozná právě tím, že vás v průběhu filmu ani nenapadne, jak je skvělá. Fincher se nepředvádí, a i tím je pro mě favoritem na letošního Oscara.

  • 10.10.2010  17:15

  Vždycky jsem říkal, že Pixar není jediné studio, kde vznikají kvalitní animáky. Po jejich UP, (které pro mě bylo v jejich tvorbě spíš DOWN), jsem jen čekal, odkud zavane do této kategorie svěží vítr .... DreamWorks už se Shrekem nadělali dost průvanu, ale tohle je nádherný (ač "malinko" předvídatelný) příběh, skvěle nafilmovaný a s momenty, které vyvolaly emoce u animáku naprosto nečekané .... Nejmilejší letošní překvapení ...

  • 23.8.2010  11:09

  Před pár lety jsem v jednom ze svých komentářů psal, že v tvorbě Jana Hřebejka se máme na co těšit. Jsem rád, že jeho poslední film potvrzuje kvalitu. Ze špičkového regionálního režiséra tak vyrostl špičkový evropský režisér a možná (a já bych mu to moc přál) dojde jeho tvorba k uznání i ve zbytku světa. ... Kawasakiho růže je čisté drama, natočené tak přesvědčivě a silně, že ve mně doznívalo ještě několik dní. ... Na komedie na čas zapomeňte pane Hřebejk. TOHLE je parketa, na které umíte skvěle tancovat ...

  • 19.8.2010  17:54
  Kick-Ass (2010)
  *****

  Už předem jsem byl přesvědčen, že se mi něco takového (už vzhledem k mému věku :) nemůže líbit.... Takový nářez jsem ovšem nečekal. U tohohle filmu se dají zažít emoce téměř všech druhů. A střídají se v tempu, které je napoprvé snad až příliš .... Matthew Vaughn je skvělý režisér se spoustou originálních, neotřelých nápadů, které nám - filmovým fanouškům přinášejí opravdovou radost. V několika momentech filmu jsem se přistihl, že bych nejraději "hýkal" nadšením ... a to se mi fakt často nestává .... :)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Gofrette | NRJ Mastermix Vol.2 [2010] | Thriller