golfista

golfista

golfista Jirka

okres Praha
Trinitron


8434 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
  • 12.11.2018  20:28
  Deadpool 2 (2018)
  *****

  Moc dobře jsem se pobavil a na mnoha místech jsem se fakt od srdce zasmál. ... Na co potřebují Avengers spojit své síly se vším, co Marvel vyprodukoval, to tady zvládá Dedpůl levou rukou. Jednoduše je všechny strčil do kapsy :)

  • 27.12.2018  15:58

  Jako by Babiš nestačil. Ještě natočí slováci nejkoukatelnější českou televizní pohádku posledních let. Ďakujem pekně :) .... Hvězdičku navíc za neokoukanou sympatickou ústřední dvojici.

  • 2.4.2018  18:49

  Za těch dvacet let se už trošku zapomínalo na největší sportovní úspěch tohohle národa. Dokonce už to vypadalo, že se nám to všechno jenom zdálo. Proto moc děkuju panu Hudečkovi za nádherné připomenutí, že to nebyl sen. ... Myslím,že líp to udělat nešlo.

  • 6.3.2017  09:36
  24. Český lev (TV pořad) (2017)
  ***

  Film, který viděli všichi ostrouhal a film, který neviděl nikdo shrábnul vše. Tak dopadlo jednou větou předávání českých kuželů. ... Vypočítavost tvůrců Masaryka je natolik znechucující, že v mých očích výrazně poznamenala hodnocení celého přenosu, který byl kupodivu velmi snesitelný (i díky moderátorce). ... Ono jak by asi dopadl Masaryk, příští zimu, kdy už si na něj po letošní březnové premiéře nikdo z akademiků ani nevzpomene že ? Je fakt, že jsem vítězný film zatím neviděl, ale že by se podle výsledků zrodil TAK legendární film, to se mi prostě nechce věřit.

  • 14.3.2017  10:26

  Přirovnal bych to k prvnímu rande. ... Pěkná, zajímavá a chytrá holka ze sebe na prvním rande dělá pěknýho idiota. Při rozhovoru neudrží myšlenku, furt někam lítá (najednou se zvedla a šla si vyzvednout peíze i když určitě ví, že platím já!) a poměrně dost chlastá jistou nejmenovanou značku :) ... Jestli bych jí po takovým večeru pozval na druhý rande fakt nevím, ale Jiřího mám rád, tak doufám, že se začne chovat normálně (ta holka!)

  • 10.4.2017  21:09

  .... ale pobavil jsem se :)

  • 25.4.2017  21:16
  Labyrint - Série 2 (série) (2017)
  **

  U druhé série bych chtěl použít staré přísloví "konec dobrý všechno dobré" ale musím zůstat pouze u toho "konec dobrý".... Už v první sérii mi vadila roztahanost a hodně "vaty". Druhá série má všeho víc. Zbytečných postav, záporáků, zbytečných linií, blbostí ve scénáři, špatnýho castingu, PP a fakt hodně "vaty". Těch sedm dílů je prostě moc. Scenárista se pak snaží dodržet smlouvu a takhle to dopadne. Zlatý časy trilostrachologií :) ... Chápu, že Strach je prostě v kurzu, ale lepší je "neředěný"...

  • 30.5.2017  10:14
  Monstrum (TV film) (2017)
  **

  Velký silný námět měl zpracovat kvalitní scenárista a kromě velkého rozpočtu měla ČT dodat zkušenou dramaturgii. Pak by to možná (možná!) mohl být dobrý televizní film. Takhle to zapadne v archivu prachem šedé průměrnosti.

  • 26.3.2017  22:04
  Spravedlnost (TV seriál) (2017)
  **

  Když jsem zhruba uprostřed poslední části zjistil, že vlastně není komu "fandit", začalo mi být úplně jedno jak to všechno dopadne. Scénáristé se pravděpodobně nedomluvili a v závěrečné části napsali tolik nesmyslů a postavám tak nelogické chování, že tím seriál vlastně pohřbili. Tolik "bot" ve scénáři, to by se v detektivce fakt stávat nemělo. Ještě že k hereckým výkonům nelze mít připomínek..... Možná je chyba ve mně, možná už jsem viděl hromadu lepších a taky je už možná těch kriminálek příliš.

  • 14.3.2017  10:11
  Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)
  ****

  Seriál, o kterém se píše jako o převzatém, je dle mého pouze inspirován svým britským kolegou. Ono cestovat časem je jedna věc, ale cestovat do jiného politického zřízení je velkým povýšením původního nápadu. Hodnotil jsem postupně jednotlivé díly, tak pouze shrnu hodnocení celého seriálu do silného nadprůměru české seriálové tvorby. Díly jako "Orchidej na smetišti" a "Rodinná záležitost" se mohou zapsat dějin stejně jako Honzíkova "Studna" :). Ne náhodou oba režíroval Radim Špaček, jehož díly měly svojí kvalitou nad Najbrtovými výrazně navrch. ... Škoda toho uspěchaného závěru.

  • 23.1.2017  21:15

  Po slaboučkém rozjezdu prvních dílů to Radim Špaček celé povyšuje výš a výš. S touhle formou už jsem téměř úplně spokojenej. Doufám, že to vydrží. Btw....Takhle "civilní" Trojan se jen tak nevidí.

  • 2.12.2016  12:21

  Jiří Strach si velké plátno a velký rozpočet zasloužil. O tom žádná. Na rozdíl od všeobecného nadšení kritiků, veřejnosti i uživatelů CSFD mám pár výhrad.... Základem dobrého (potažmo výborného) filmu musí být zajímavý příběh. V pohádce svázaný i některými „pohádkovými“ pravidly. Anděl páně 2 má příběh slabší. Zvlášť v porovnání s původním AP. Tady se vše točí kolem ústřední dvojice, která téměř nesleze z plátna. Je sice vtipná a stále jim to spolu funguje, ale příběh se po cestě trošku vytrácí. ... Malou připomínku mám k počtu „cameo rolí“. Jejich množství a VIP kvalita mi „trošku“ připomínala jinou produkci a se „strachem“ jsem očekával vedle Lucie i zjevení velkého Káji. Boží duplicita by ale ani v pohádkovém nebi naštěstí neprošla :) … A abych jenom nekritizoval, chválím výborný výběr lokací (jako vždy), okouzlující záběry krajiny a městských zákoutí, bezchybné herecké výkony u podstatných rolí, výbornou hudbu a jako vždy stále sebejistější práci na křesílku s nápisem "director". Všechny tyhle klady pak převážily mých 75% směrem nahoru. .... P.S. Možná se dospělí budou bavit ještě o fous líp, než děti. U nás to tak fungovalo :)

  • 23.4.2017  15:05

  Asi jsem trošku ulítnul s tak vysokým hodnocením, ale kolik se dneska točí českejch filmů u kterých se nemusíte cítit trapně? Jak filmařsky, tak herecky. Za ten příjemnej pocit musím trošku přidat ...

  • 14.3.2016  13:04
  Modré stíny (TV seriál) (2016)

  S největší pravděpodobností se jedná o jakýsi druh umění. Bohužel jsem v průběhu prvního a části druhého dílu nebyl schopen pochopit, o jaký druh se jedná. .... Proto se (udiven tím, že nejsem hoden pravděpodobně nejnovější vlny filmařského umění v čechách) vrátím k opakování "Případů prvního oddělení" abych si alespoň zčásti užil svůj koncesionářský poplatek.

  • 11.10.2016  21:47
  Mordparta - Oběť (S01E07) (epizoda) (2016)
  odpad!

  Pokud chcete zjistit, kolik těch nejhorších klišé se vejde do hodinového seriálového dílu, tady se ani nedaly spočítat. Scénáristovi evidentně došla šťáva, tak k nim přidal ještě pár dějových "kolotočů" a nesmyslů - fakt perla ... A to se mi úvodní díly docela libily.

  • 18.3.2017  15:00

  Není to bez výhrad, ale určitě mě dlouho žádná komedie tak nepobavila. Byly by to silné čtyři hvězdy, ale když jsem si uvědomil, že při vzpomínce na "krmení slepic" mám pořád chuť se nahlas smát, musím hvězdu přidat :) ... Lepší poctu si Cato nemohl přát :)

  • 11.10.2018  16:18
  Rapl (TV seriál) (2016)
  *****

  Při letošní repríze jsem si uvědomil, že se na každý díl těším i když jsem ho už viděl a docela si ho pamatuju. To se mi u detektivního seriálu nestává. .... Skvělý seriál s výbornou atmosférou, nápaditou režií a hereckýma výkonama za který se u televize divák nestydí. Přidávám hvězdičku a těším se na druhou řadu.

  • 13.4.2017  21:43

  Možná mě skalní fanoušci celé ságy ukamenují, ale tohle je z mého pohledu naprosto zbytečný, lehce zapomenutelný (a špatný) film.

  • 14.10.2016  09:58

  Jsem rád, že se po výborném "11.22.63" objevil další s touhle mojí oblíbenou tématikou. Po dvou epizodách jsem velmi příjemně překvapen a natěšen na pokračování. Neokoukaní herci, skvělý vizuál, výborná režie ... rodí se hvězda podzimní seriálové sezóny.

  • 13.4.2017  21:55

  ..... a přesně kvůli takovýmhle filmům je ze mě filmový fanoušek. Díky Gavine ... opět jsi mě dostal.

  • 25.4.2017  21:10
  Labyrint - Série 1 (série) (2015)
  ***

  Odborník na mysteriozní krimi Jiří Strach přesvědčuje, že v tomhle oboru nemá u nás konkurenci. Bohužel je ale z celého projektu moc vidět ta povinnost dostat se na sedm hodinových dílů. To je fakt moc a výsledku to hrozně ublížilo. Kdyby byla ta možnost z dané látky natočit klasické "strachovské" trojdílné krimi, jednalo by se bezesporu o skvělý počin.

  • 23.1.2016  22:59

  Je radost v dnešní době vidět film, kterému se po filmařské stránce v podstatě nedá nic vytknout. Spielberg je opět na vrcholu a skvělým zpracováním dělá z malé epizody studené války nezapomenutelný zážitek.

  • 18.1.2015  22:07
  Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)
  *

  Hmm .... tak .... buď jsem se zbláznil já, nebo Hřebejk s Jarchovským. Anebo zmagořili všichni dramaturgové v ČT ? ... Stupidní scénář, nevhodně obsazení herci kterým nevěřím ani slovo, uměle natahovaná stopáž nic neříkajícíma scénama atd. atd. ---- Omlouvám se za můj komentář po druhém dílu. Až u třetího jsem pochopil, že šlo pravděpodobně o komedii. Proto musím hvězdičku přidat (tvůrci to ale mohli avizovat dopředu, aby nedocházelo k takovým "nedorozuměním")

  • 18.2.2016  18:04

  Příběh opravdového (amerického) člověka. . . Každý národ potřebuje svého Meresjeva. :)

  • 16.2.2015  13:47
  Reportérka (TV seriál) (2015)
  **

  Pan Klíma pravděpodobně vyčerpal zajímavé případy na konkurenční stanici a pro naši veřejnoprávní ČT vytáhl z šuplíku zbytky, které nikdo nechtěl. A ke všemu si celou látku vzal do ruky režisér, který nás pro nedostatek invence krmí "šokujícími" scénkami typu opiersingovaná, sprostě nadávající, telefonujíc močící novinářka a podobně. Když při statickém rozhovoru dvou lidí kolem nich lítá kamera jak na řetízkáči, tak něco v hlavě režiséra není v pořádku. ... Česká televize se možná snaží zalíbit mladšímu publiku, ale tahle cesta není pro mě.

  • 16.4.2017  22:12

  Variace "Operace mé dcery" říznutá psem Goro v roli Toma Hankse. Přihoďte si pár klišé moderní doby a vařte 90 minut. ... Ještě že to bylo herecky "nenasírající", ale to je fakt málo.

  • 28.9.2015  22:20

  Přiznávám, že jsem žádný z předchozích dílů neviděl (mám dost dobrý radar na filmy o kterých vím, že se mi nebudou líbit). Pro mě neuvěřitelné výdělky tohohle filmu jsem si ale chtěl ověřit na vlastní kůži. .... Osobně si pod pojmem "akční film" představuju něco fakt jinýho. Tahle přepálená ptákovina (u které nutnost nechat mozek doma nebo ignorovat fyzikální a jiné zákony je prý hlavním předpokladem pro to, film si užít) mě ale svojí tupostí spíš uspávala. .... Já si ovšem mozek beru do kina rád s sebou a občasné překračování fyzikálních zákonů musí být vyváženo buď dobrým příběhem nebo nadsázkou. A to všechno tomuhle "blockbusteru" chybí.

  • 28.12.2015  07:59
  Správnej dres (TV film) (2015)
  ***

  Proč hned tolik špíny na docela slušnou oddychovku ? Je fakt, že jsem se na pár místech cítil jako "na Nově", ale taky jsem se na hodně místech dost dobře bavil.

  • 26.12.2015  10:53
  Svatojánský věneček (TV film) (2015)
  **

  I když mám Jiřího Stracha (stejně jako většina mých oblíbených uživatelů CSFD) rád, tak tentokrát to vážně nevyšlo. Je smutné, když ve výborně obsazené pohádce je zajímavá pouze vpodstatě nevýznamná rolička italského učitele. (V současných filmech je sice trochu "přetrojanováno", ale s Ivanem Trojanem je to jako s cukrem - nikdy ho není dost :) ... Marku Epstainovi prostě došla invence, a tak se nabízí výrok z jedné pražské grossmanošimkovské tramvaje - "mělo by se střídat".

  • 9.2.2016  08:22
  The Visit (2015)
  ****

  Po pár minutách se film dostane do stádia "znepokojující", které je stále hlubší, hlubší a hlubší. Ne pro to, co se na plátně děje, ale co si představujete, že se bude dít. To je stará škola hororu .... Doufám, že Shyamalan na téhle úrovni pár filmů zůstane. Myslím, že nám to dluží ....

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
The Flash (2014) saison 4 episode 21 | El Descenso (2005) 6.9/10 | Marta Morilla - Reka Nyari Photoshoot