golfista

golfista

golfista Jirka

okres Praha
Trinitron


8434 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 5 6 7 11 21 31 41
  • 2.12.2011  11:03
  Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)
  *****

  Jestli některý z nových letošních seriálů stojí za vidění, pak určitě tenhle. Zatím jsem viděl prvních 7 dílů a musím říct, že jsem nadšen. Téma terorismu se ve scénářích seriálových tvůrců neobjevuje vůbec často, ale tohle pojetí je (zatím) velmi přesvědčivé. ... A tak jsem po dlouhé době ve stadiu netrpělivého očekávání každého nového dílu. (A to se mi stalo tuším naposledy u "Lostu" ...)

  • 28.3.2011  11:46

  Je to hezké, designově vymazlené a hezky se na to kouká. To je všechno. Prázdný luxusní "skvost", který jsem v duchu přirovnal k nádherné ledničce s mramorovým pultíkem z filmu "Smrt krásných srnců".... Tenhle film "funguje" stejně.

  • 4.3.2011  14:43
  Sanctum (2011)
  *

  Totální devalvace jména "James Cameron"... Jediné, co mě k shlédnutí tohohle kousku přimělo, byl docela slušný trailer, ve kterém se několikrát objevilo jméno jednoho věhlasného filmaře. Ten ale pravděpodobně při čtení scénáře nebyl při smyslech. Jiné vysvětlení pro tuhle ptákovinu jsem nenašel.

  • 28.2.2011  11:24
  Ničivé tornádo (TV film) (2008)
  odpad!

  Tak konečně jsem se "dočkal" .... Po čtyřech letech se mi podařilo shlédnout filmové dílo, které přesně pasuje do kategorie filmového odpadu. Nejstupidnější klišé akčního a thrillerového žánru vhozená do nejlevnějšího mixeru pana režiséra a "dílo" je na světě .... Někdy si říkám, kam až TV Nova dokáže klesnout a vždy má něco v záloze, čím dokáže překvapit ....

  • 28.2.2011  10:59
  83. Annual Academy Awards (TV pořad) (2011)
  **

  Předávání Oscarů bývalo téměř vždy zábavné, vedené inteligentním humorem moderátora. To, co předvedla letošní dvojice nemělo ani s jedním z přívlasků nic společného. Je smutné, že zrovna v roce, kdy výsledky dopadly téměř podle mých představ, měl večer tak zoufale nudný průběh.

  • 30.1.2011  17:45

  Starý dobrý adrenalin v podání osvědčené dvojice Tony Scott, Denzel Washington ... Pro mě je to akční film roku, který spolehlivě zvedá ze židle ... Když nepřijde do kin tohle, tak sakra co ?!

  • 30.11.2010  11:31

  Především musím říct, že jsem se výborně bavil. Oddychovka natočená s osobitým přístupem scénáristy a režiséra v jedné osobě. ... Pokud někdo točí filmy pro širší masy s vkusem a herci mu hrají tak, že vám není ani na chvilku trapně, já nemám co vytýkat. .... Lenka Vlasáková nám nenápadně dopěla na úplnou špičku své herecké generace (pro mě i exteriérově :)

  • 3.11.2010  13:54

  Davida Finchera si jako filmaře moc cením. Z jeho filmů mě žádný nezklamal (a takových tvůrců vážně mnoho není), ale od Fight Clubu mě také žádný úplně nenadchnul. Proto jsem se už před začátkem filmu smířil s tím, že tentokrát to bude spíš zklamání. Hlavně kvůli tématu, protože Facebook na rozdíl od mnoha nepovažuju za něco extra přínosného (spíš naopak) .... Ale Fincher mě dostal. Vtáhnul mě do dění kolem pře o tom koho co napadlo dřív výborně zvoleným způsobem vyprávění a nenápadnou, ale o to preciznější režií. To, jestli je Facebook prospěšný nebo naopak bylo na dvě hodiny nepodstatné ... Po druhé projekci musím hodnocení ještě vylepšit. Skvělá režie u skvělého filmu se pozná právě tím, že vás v průběhu filmu ani nenapadne, jak je skvělá. Fincher se nepředvádí, a i tím je pro mě favoritem na letošního Oscara.

  • 10.10.2010  17:15

  Vždycky jsem říkal, že Pixar není jediné studio, kde vznikají kvalitní animáky. Po jejich UP, (které pro mě bylo v jejich tvorbě spíš DOWN), jsem jen čekal, odkud zavane do této kategorie svěží vítr .... DreamWorks už se Shrekem nadělali dost průvanu, ale tohle je nádherný (ač "malinko" předvídatelný) příběh, skvěle nafilmovaný a s momenty, které vyvolaly emoce u animáku naprosto nečekané .... Nejmilejší letošní překvapení ...

  • 15.9.2010  08:56
  Robin Hood (2010)
  ****

  Moje výtky popsal téměř beze zbytku Tom Hardy, takže jenom poznámku ... Pošlapali mi legendu, ale Scott a Crowe jsou asi jediní, kterým jsem schopen to odpustit :)

  • 30.8.2010  10:26
  Salt (2010)
  ***

  Akční jednohubka s hloupoučkým scénářem. Je to ale natočeno tak svižně, že vás ani nestačí napadnout, jaké že se tu dějí pitominy .... :) Také Angelina je v akčních scénách naprosto uvěřitelná, takže na konci ve vás sice zůstane pocit, že to byla kravina, ale také překvapení, že jste se docela dobře bavili ...

  • 23.8.2010  11:09

  Před pár lety jsem v jednom ze svých komentářů psal, že v tvorbě Jana Hřebejka se máme na co těšit. Jsem rád, že jeho poslední film potvrzuje kvalitu. Ze špičkového regionálního režiséra tak vyrostl špičkový evropský režisér a možná (a já bych mu to moc přál) dojde jeho tvorba k uznání i ve zbytku světa. ... Kawasakiho růže je čisté drama, natočené tak přesvědčivě a silně, že ve mně doznívalo ještě několik dní. ... Na komedie na čas zapomeňte pane Hřebejk. TOHLE je parketa, na které umíte skvěle tancovat ...

  • 19.8.2010  17:54
  Kick-Ass (2010)
  *****

  Už předem jsem byl přesvědčen, že se mi něco takového (už vzhledem k mému věku :) nemůže líbit.... Takový nářez jsem ovšem nečekal. U tohohle filmu se dají zažít emoce téměř všech druhů. A střídají se v tempu, které je napoprvé snad až příliš .... Matthew Vaughn je skvělý režisér se spoustou originálních, neotřelých nápadů, které nám - filmovým fanouškům přinášejí opravdovou radost. V několika momentech filmu jsem se přistihl, že bych nejraději "hýkal" nadšením ... a to se mi fakt často nestává .... :)

  • 29.3.2010  15:55
  TýTý 2009 (TV pořad) (2010)
  ****

  Podobné pořady nerad hodnotím, protože se leckdy do hodnocení promítá spokojenost či nespokojenost s výsledky těchto anket. Pokud ovšem oddělím předávání jako takové od výsledků (v těch mi ovšem některé udělaly opravdu radost :), pak musím hodnotit velmi vysoko. Karel Šíp se ukázal jako dokonale vyzrálý, vtipný a pohotový moderátor, schopný reagovat i na naprosto nepředvídatelné situace s nadhledem a vtipem. Důkazem toho byly i uznalé úsměvy na tváři naší moderátorské jedničky Marka Ebena. .... K porovnání udílení filmových a televizních cen jen tolik - Rozdíl mezi Emmy a Oscars je také - v určité uvolněnosti na straně Emmy a strošku nuceným veselím na straně Oscarů, ale takový kvalitativní rozdíl jako je u nás, jsme si pane Vachlere snad nezasloužili...

  • 29.3.2010  13:26

  Abych byl upřímný, tak Scorseseho díla v novém tisíciletí (kromě The Departed) šla dost mimo mě. Proto jsem přistupoval k Shutter Island dost skepticky .... Tentokrát jsem ale už od prvních záběrů zjišťoval, že Scorsese je v úžasné formě a že mě čeká vyjímečný zážitek. To, co se ve mě dělo po dopadu významu poslední věty, zažívám u filmů vůbec nejraději .... Pokud bych svůj zážitek mohl k něčemu přirovnat tak snad k honu na zajíce. Scorsese mě v průběhu více než dvou hodin mistrovsky nadháněl. Já se všem jeho "střelám" vyhýbal a ujišťoval jsem se v tom, jak je ve svém honu předvídatelný. Těsně před koncem jsem si oddechl s tím, že jsem si hon užil a hlavně ho přežil. Při poslední větě jsem si ale uvědomil, že mám kulku v srdci ....

  • 25.1.2010  10:39
  Pevné pouto (2009)
  **

  Několik záblesků režijní geniality zahalených v kolorované šedi rádoby invence.

  • 25.1.2010  10:33

  Asi nejslabší film Nancy Mayers, nicméně stále je to příjemná zábava na úrovni .... Pokud by byla Meryl Streep méně "rozjuchaná" a postava architekta by prošla vhodnějším castingem, dalo by se uvažovat i o vyšším hodnocení ... ale muselo by vám být na čtyřicet :)

  • 25.1.2010  10:14

  Pro mě je Guy Ritchie zpět mezi režiséry, na jejichž počiny se těším dlouho dopředu ... Překvapivě nebyl tentokrát Robert Downey jedinou hvězdou, jejíž charisma "přepálí" všechny ostatní. Jud Law mu byl více než důstojným protihráčem (spoluhráčem).

  • 11.1.2010  16:58

  Love Affair se dočkal dvou remaků. Všechny filmy jsem viděl v pořadí od nejmladšího po nejstarší a originál se mi jeví kupodivu jako nejslabší. Možná proto, že jsem příběh znal do poslední repliky :)

  • 4.11.2009  12:53

  Pro mě letos určitě nejpříjemnější překvapení. Výborný scénář, nápaditá režie, úžasný soundtrack a skvělý casting. V tom všem jakoby zavanul nový, svěží vítr do romantických filmů Hollywoodu. ... Nezbývá než těšit se, jakou látku si pro svůj další film Marc Webb vybere ...

  • 26.1.2009  14:55
  Oběti - Karambol (E08) (epizoda) (2008)
  **

  Jak dokáže špatný scénář totálně zazdít zajímavý námět ....

  • 22.1.2009  12:35
  Gran Torino (2008)
  *****

  Přemýšlím, jak zhodnotit, či doporučit tenhle mistrovský kousek a přitom jenom nevychvalovat režii, herectví, hudbu .... Nabízím přirovnání - vydáte se do míst, kde je vysoký předpoklad výskytu krásných žen, ale to co uvidíte vám vyrazí dech - láska na první pohled, láska se vším všudy ... zamiloval jsem se do tohohle filmu .... stačí ? :)

  • 14.1.2009  08:18
  Austrálie (2008)
  ****

  Australia je velkofilm, který potřebuje velké plátno a notnou část své působivosti na TV obrazovkách asi nenávratně ztratí. První půlka má téměř vše, co od takového "biáku" očekávám, nicméně druhá půlka vás nepříjemně často donutí mrknout na hodinky. Proto si myslím, že Baz Luhrmann zklamal především jako producent. Takový Tarantino s bratry Weinsteinovými by udělali Austrlia Vol.1 a Australia Vol.2. Tenhle velkofilm k tomu vývojem příběhu přímo vybízí .... Vol.1 bych pak hodnotil 90% a Vol.2 by bylo tak za 50% ...

  • 11.1.2009  16:25

  Důkaz, že i za (v dnešní době) směšný peníz a bez jakýchkoliv hereckých hvězd se dá natočit film, který se vám zapíše hluboko do srdce .... Danny Boyle si především vybral skvělý scénář, který bude pravděpodobně aspirovat na ocenění zlatou soškou. Také nádherně vystihnul atmosféru "západnímu světu" tak vzdálené země (nejen geograficky) jako je Indie .... A najednou je tu film, kterému budu možná při "Oskarovém večeru" držet palce nejvíc :)

  • 4.1.2009  19:30
  Ženy (2008)
  **

  Když jsem se na tenhle film výhradně o ženách chystal, kouknu na dtb. a ... Cival za *** , KevSpa * ! Tady evidentně není něco v pořádku :) .... Musím říct, že po čtvrthodince bych zabíjel (Civala a všechny ženský - kromě KevSpa :), ale po poslední scéně musím sklonit hlavu a opatrně přiznat 50 % ... Neurazilo, nenadchlo, ale v několika scénách fakt pobavilo.

  • 3.1.2009  18:28
  Oko dravce (2008)
  **

  Ať už se Caruso nechal inspirovat čím chtěl, vznikla jenom nafouknutá prázdná bublina "akčního Sci-Fi trháku". K režisérskému přístupu se vyčerpávajícím způsobem vyjádřil POMO ....

  • 30.11.2008  01:08

  Forsterův Bond (jak vidno) rozdělil filmové diváky ... Jestli to jsou tábory příznivců klasických Bondovek a obyčejných (změnám otevřených) diváků, to se neodvážím tvrdit. Ale i mezi mými oblíbenými uživateli, kteří dosud QoS viděli, hodnocení značně kolísá .... Já se na volné pokračování "Casina R" moc těšil (Forster je můj oblíbenec) a zklamaný jsem rozhodně nebyl - řekl bych spíš naopak. Bond je tady sice daleko víc "buldok" typu Jamese Bourna , než "štramák" Pierce Brosnana, ale v rozpoložení, ve kterém se zrovna nachází se nedalo ani nic jiného čekat ... Velmi netradiční Bondovka mi padla do noty - Craig byl výborný, Olga dostatečně krásná a akce dechberoucí. Možná také proto, že jsem nečekal na "protřepat - nemíchat" a "Bond James Bond", jsem si ji dokonale užil ....

  • 20.11.2008  11:18

  Simon Pegg v romantickém filmu ... to je jako dát si biftek a jako přílohu dort. Ale i sebepodivnější recept někdy chutná víc, než byste si mysleli ... Ne příliš ostrý, ale každopádně trefný a hodně zábavný šíp poslaný do řad novinářů píšících o filmech a filmových celebritách i "celebritách". Vtipné, chytré, skvěle obsazené a zručně zrežírované dílko, které potěší zejména fanoušky filmu.... Podle mého se jedná o jeden z nejzábavnějších (ne-li nejzábavnější) filmů tohoto roku ... proto také vůbec nepřekvapuje země původu :)

  • 14.10.2008  15:28

  S návraty legend je to těžké ... A právě Dr.Jones ztratil díky novému pokračování opravdu HODNĚ ze svého kouzla ... Jestli se vážně tolik let čekalo na TENHLE scénář, tak to fakt nevím jak vypadaly ty odmítnuté .... Posunout sympatickýho archeologa od řešení legend a mýtů až k hvězdný bráně, to si snad ani Darabont nedovolil .... Dneska je IN mít v akčních scénách co nejvíc počítačových triků. Taky se na ně sem tam rád kouknu, ale do Indyho to podle mého prostě nesedí .... Takže - chápu, že se to mnohým líbilo, ale já šel na INDIANA JONESE ... ale ten už je bohužel po smrti. Jen pro očekávaný výdělek vytáhli jeho "mumii" .... P.S. V každém předešlém dílu Indyho mám několik nezapomenutelných míst, na které se vždycky těším. Z Křišťálové lebky mi z paměti (bohužel !) pár míst taky nevymizí .... Nečekaně velké zklamání ....

  • 8.10.2008  09:43
  Iron Man (2008)
  ****

  Tvůrcům Iron Mana se podařil skvělý casting, který zásadně ovlivnil výsledný dojem z filmu. Skvělý záporák, sympatická ( pěkná :) sekretářka a především Robert Downey, ze kterého srší charisma tak vehementně, že "oslněný" divák rád odpustí pár chybiček.

1 2 3 4 5 6 7 11 21 31 41
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
View Book | A Simple Favor (2018) 1080p BluRay 6CH 2.6GB | Pachrapa Chaichua